16.12.2022.

ИНТЕРНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА СРЕДЊИХ ШКОЛА

У организацији Фондације Темпус, данас је одржана конференција под називом "Интернационализација средњих школа". Конференцији су присуствовали представници Министарства просвете, Делегације Европске уније у Србији, Европског центра за обуке као и бројни наставници и директори школа из целе Србије.
Наша школа је представљена као пример добре праксе у области интернационализације. Из тог разлога, директорка школе Зорица Ђоковић говорила је о припремама за одлазак на мобилност, али и о припремама за пријем наставника и ученика европских школа који желе да бораве у школама у Србији. Лазар Дамјановић, ученик Школе, представио је своје искуство учешћа у међународним пројектима и одласка на мобилност у Португалију и Француску.