прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
јун

Пројекат "Крунисање Стефана Првовенчаног виђено очима ученика"

Ученици наше школе учествовали су у Пројекту "Крунисање Стефана Првовенчаног виђено очима ученика".

Пројекат је покренуло Удружење наставника "Доситеј Обрадовић" из Београда поводом псам векова од крунисања Стефана Првовенчаног.

Презентација Пројекта одржана је у понедељак, 12. јуна 2017.

Радове наших ученика и више о Пројекту можете видети на сајту Пројекта: https://krunisanjestefanaprvovencanog.wordpress.com/

мај

Годишња изложба у Дечјем културном центру Београда

Десета годишња изложба ученика наше школе у Галерији  Дечјег културног центра Београда отворена је 11. маја и трајаће до 26. маја 2017.године.

Изложени су радови свих смерова настали у току школске 2016/17. године:

1. пејзажна архитектура се представила цветном инсталацијом и историјатом вртова у Европи,
  2. смерови из области умтности представили су своје цртеже, слике и декоративне предмете од дрвета,
  3. Ученици са смерова у области производње намештаја и обраде дрвета представили су радове под називом „Осамице за понети“ а који су настали на овогодишњој Креативној радионици „Дизајн игралиште – Design Playground“ коју Школа реализује са својим партнерским школама из Европске уније.

Фотографије са изложбе

О изложби на сајту ДКЦБ - а

април

Пројекат "Од античког храма до човека нове индивидуалности"

Ученици наше школе су учествовали у годишњем пројекту „Од античког храма до човека нове индивисуалности“ у организацији Дечјег културног центра.

У овом пројекту млади су имали могућност да кроз едукативно-креативне радионице овладају функционалним знањем из културе историје цивилизације и да стечено знање инкорпорирају у информационе технологије.

Презентацију Пројекта можете погледати на порталу http://virtuelnikabinet.mojatelje.com/.

Радови ученика

Каталог изложбе у PDF формату

Фотографије са отварања изложбе

април

Конкурс "Крв живот значи" 2017.

Ученици школе "Дрво арт" учествовали су на конкурсу за ликовне, литерарне радове, видео спотеове/филмове и фотографије на тему промоције добровољног, анонимног и неплаћеног давања крви под називом "Крв живот значи" у организацији Црвеног крста Стари град.

Ученици наше школе освојили су прва три места на конкурску ликовних радова и прва три места на конкурсу видео спотова.

Ликовни радови:

1. место - Весна Пријовић 3/4

2. место - Мина Гигић 3/4

3. место - Никола Петковић 3/4

Видео спотови:

1. место - ученици одељења 2/1

2. место - ученици одељења 2/2

3. место - ученици одељења 2/2

Више о Конкурсу можете прочитати на сајту Црвеног крста Стари град.

ДЕВЕТА КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА "ДИЗАЈН ИГРАЛИШТЕ - DESIGN PLAYGROUND"

Девета Креативна радионица „Дизајн игралиште – Design Playground“ коју наша школа организује сваке године у марту, одржана је у периоду од 6. до 10. марта 2017.

Учесници Радионице, поред нас као школе домаћина, били су: Школа за дизајн из Београда, ИСИС Бруњера (Италија), Национална гимназија за примењену уметност из Травене (Бугарска) и Виша техничка школа  Модлинг (Аустрија).

Тема овогодишње Радионице била је „Осамице за понети“ или „Silence to go“.  Иза овог необичног назива крију се производи који служе за звучну изолацију у јавном и радном простору. Ученици су нашли инспирацију у старим говорницама, шкољкама, лалама, геометријским облицима, симболима друштвених мрежа. Упијању звука доприноси материјал познат као рауволет траке прављене од специјалне врсте пластике са перфорацијом по целој површини које у својим коморама садрже фибер материјал за упијање звука. На нашем тржишту су веома мало коришћене, а за ову прилику их донирала немачка компанија Рехау са којом Школа сарађује већ четири године.

Радови настали у току Радионице изложени су у Музеју примењене уметности, од 10. до 17. марта 2017.

Фотографије радова

прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња