прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
април

24. Сајам хортикултуре

Сајам хортикултуре 2019.

Школа "Дрво арт" учествовала је на 24. Сајму хортикултуре, који је одржам од 4. до 7. априла 2019. године на Београдском сајму.

У оквиру Сајма одржано је такимчење у аранжирању цвећа. Тема овогодишњег такмичења је аранжирање стола поводом 18. рођендана. Нашу школу се представиле две екипе, у једној су ученици Марија Лацић и никола Лаловић, а у другој Валентина Сарић и Кристина Цвитковац, сви из одељења 4/4. Обе екипе биле су веома успешне - поделиле су прво место. Ученике је за такмичење спремала наставница Александра Ковачевић.

Фотофрафије са Сајма хортикултуре

Изложба у Музеју примењене уметности

Изложба радова насталих у оквиру једанаесте Креативне радионице „Дизајн игралиште – Design playground“  отворена је 15. марта 2019. године у Музеју примењене уметности. Изложба ће трајати недељу дана.

Пред отваање изложбе проглашени су најбољи радови овогодишње Радионице.

Према одлуци стручног жирија, састављеног од наставника школа учесница најбоља три рада су:

1)      „Cubic” ученика Маура Антонија Карнијела из школе ИСИС Бруно Карнијело из Бруњере, Италиј

2)      „String Table“ ученице Елене Вашеве из Травјанске школе из Травене, Бугарска;

3)      „SCAM“ ученика Бенџамина Хубишчека из школе “Рот Ђула” из Шопрона, Мађарска.

Наставници су оцењивали више аспеката свих радова: функционалносту, оригиналност, иновативност, презентацију рада и естетику.

Ученици су оцењивали радове својих колега и конкурената, али само у једној категорији - естетици. Према њиховом мишљењу, најбољи су радови ученика школе домаћина који су освојли потпуно исти број бодова:

•        “Jump” Манујела Салихија

•        “300” Александре Рађеновић.

Одржана 11. Креативна радионица "Дизајн игралиште - Design playground"

Дизајн игралиште 2019.

Техничка школа „Дрво арт“ организовала је, по једанаести пут, креативну радионицу „Дизајн игралиште – Design playground“  у којој, поред домаћина, учествују средњошколци из њихових партнерских школа из ЕУ. Тема овогодишње радионице била је „ноћни сточић“. Радионица је трајала пет дана, од 11. до 15. марта 2019, и била испуњена веома интензивним радом у којем су уживали и ученици и њихови наставници.  Последњег дана Радионице, радови су представљени у Музеју примењене уметности и били су доступни београдској публици целу једну седмицу.

Овога пута као материјал коришћено је само дрво. Инспирацију за своје радове ученици су нашли у природи, путничким коферима, савременим технологијама, скулптураа великих мајстора, музици и енигматици. Неки од су тако необичног изгледа да, на први поглед, не бисте ни претпоставили да је у питању ноћни сточић.

•        “Jump” Манујела Салихија

•        “300” Александре Рађеновић.

Радионицу су, као и свих ранијих година, подржали Град Београд преко Секретаријата за образовање и дечју заштиту и Музеј примењене уметности који креативним средњошколцима бесплатно уступа простор за излагање.

Радови са овогодишње Радионице

Промотивни спотови Министарства одбране

"Позив за увођење у војну евиденцију"

"Направи корак"

Дизајн игралиште - Design playground 2019

Наша школа по једанаести пут организује међународну креативну радионицу „Дизајн игралиште - Design Playground“.  И ове године, наши ученици имају прилику да размене искуства са својим вршњацима из Италије, Мађарске и Бугарске.

Тема овогодишње радионице је Ноћни сточић. Радови настали у току радионице најпре ће бити изложени у Музеју примењене уметности од 15. до 22. марта, а отварање изложбе предвиђено је за последњи дан радионице, у петак 15. марта 2019, у 18,00.

прва/ претходна страна/ 1 2 3 4 5  ... /следећа страна /последња
Администрација     Законом заштићено. Сва права задржава Ti Computers Solutions